Two-Pieced Bathing Platform Gig 65×95 cm/piece
Model: PS65 | SKU: 1407
$2 040.00
More than 10 units in stock
Details
This two-piece bathing platform for gigs is easy to attach with adjustable universal fittings and supporting struts. Use the included swivels to attach it to a bow ladder. Made with high-quality materials, including acid-proof AISI316 stainless steel and teak.
- Two-piece bathing platform for gigs with added depth and safety grips
- Easy to attach with adjustable universal fittings and supporting struts
- Includes swivels to attach to a bow ladder
- Made with high-quality materials, including acid-proof AISI316 stainless steel and teak
Specifications
| SKU | 1407 |
| Model name | PS65 |
| EAN | 7332640000083 |
| Material | Stainless AiSi 316 steel |
| Width | 650 mm /del |
| Tube size, OD | 32 mm |
| Ladder in casing compatible | No |
| Depth | 470 mm |
| Step surface material | Teak |

