Bathing ladder | 130×38 | 4 steps
$909.38
More than 10 units in stock
Details
Sturdy bathing ladder with low handles.
Make bathing fun and safe with an easily accessible ladder on the bathing platform. A sturdy ladder with proper depth and width and handles with a low arch.
Four steps and where the last two steps are telescopic for easy length adjustment. Flat footsteps for a comfortable and safe grip.
Made of acid-proof AiSi 316 stainless steel and hand polished for the best finish.
Specifications
| SKU | 8522 |
| Model name | BUT49 |
| EAN | 7332640015230 |
| Ladder type | Bathing and safety ladders |
| Material | Stainless AiSi 316 steel |
| Length | 1300 mm |
| Width | 382 mm |
| Depth | 350 mm |
| Number of steps | 4 |

