Telescopic Navled White Light 360°
Model: 9004 | SKU: 2564
$101.88
More than 10 units in stock
Details
Visible and safe in the dark
Top Navled with a white light. Light scattering of 360°. Practical design with an adjustable shaft and fitting for quick coupling. The shaft is made of aluminum and the fitting in reinforced nylon. All of our navigation lights meet the requirements of IMO COLREG 72 for boats up to twelve meters.
Specifications
| SKU | 2564 |
| Model name | 9004 |
| EAN | 7332640005972 |
| Voltage | 12 V |
| Power consumption | 1W |
| IP security degree | IP67 |
| Light source | LED |
| Height | 600-1200 mm |






