Stella dot | Warm white
$49.38
More than 10 units in stock
Details
Transform your boat with Stella Dot, our elegant effect lighting. It provides a pleasant warm white light and is perfect for creating a cozy atmosphere. The small, discreet design makes it easy to mount in tight spaces. The high-polished stainless steel frame exudes elegance and quality. Stella Dot has a 14mm installation recess depth, a 17mm hole diameter and is easily attached with spring-like arms.
Specifications
| SKU | 9959 |
| Model name | STDotssww |
| EAN | 7332640020463 |
| Material | Stainless AiSi 316 steel |
| Voltage | 12 V |
| Power consumption | 2W |
| Lumen | 400 lm |
| IP security degree | IP65 |
| Glass type | Opaque |
| Mounting | Spring |
| Dimmable | Yes |
| Integrated dimmer | No |
| Kelvin | 3000k |
| CRI | 95 |
| Light source | LED |
| Diameter | 27 mm |
| Hole diameter | 17 mm |
| Recess depth | 14 mm |


