Bathing Platform Powerboat Shaped 200×42
Model: PMR20045 | SKU: 1468
$2 963.13
Few in stock
Details
A sturdy bathing platform in rounded design. Designed for mounting on boats with relatively rounded sterns. Attach with included customizable universal fittings and struts. Made of acid-proof AISI316 stainless steel, as well as teak of the highest quality.
- A sturdy bathing platform in rounded design.
- Designed for mounting on boats with relatively rounded sterns.
- Attach with included customizable universal fittings and struts
- Made of acid-proof AISI316 stainless steel, as well as teak of the highest quality.
Specifications
| SKU | 1468 |
| Model name | PMR20045 |
| EAN | 7332640015940 |
| Material | Stainless AiSi 316 steel |
| Width | 2000 mm |
| Tube size, OD | 32 mm |
| Ladder in casing compatible | Yes |
| Depth | 420 mm |
| Step surface material | Teak |

