Bathing Platform Powerboat Straight 190×50 cm
Model: PM19050 | SKU: 1473
$2 535.63
More than 10 units in stock
Details
A sturdy bathing platform in a straight design. Attach it with included adjustable fittings and struts. The struts act as practical handles and make the platform extra sturdy. Made of acid-proof AISI316 stainless steel and teak of the highest quality. Compatible with several ladders.
- A sturdy bathing platform in a straight design.
- Attach it with included adjustable fittings and struts.
- The struts act as practical handles and make the platform extra sturdy.
- Made of acid-proof AISI316 stainless steel and teak of the highest quality.
- Compatible with several ladders.
Specifications
| SKU | 1473 |
| Model name | PM19050 |
| EAN | 7332640000120 |
| Material | Stainless AiSi 316 steel |
| Width | 1900 mm |
| Tube size, OD | 25 mm |
| Ladder in casing compatible | Yes |
| Depth | 500 mm |
| Step surface material | Teak |

